Röntgen
25 Eylül 2023

Röntgen nedir?   r_video.PNG

Röntgen, vücudumuzdaki yapıların, özellikle de kemiklerin, X ışınları (röntgen ışınları) kullanılarak görüntülenmesine verilen isimdir. Görüntüleme için kullanılan cihazlara röntgen cihazı, elde edilen görüntülere de röntgen görüntüsü (ya da röntgen filmi), yapılan işleme de röntgen çekimi denir.

Hastanenizde röntgen çekimi yapılan alanlar nerede bulunmaktadır?   r_video.PNG 

Hastanemizde Ana bina poliklinik röntgen ve acil röntgen; Kadın Doğum ve Çocuk binası poliklinik röntgen ve çocuk acil röntgen,  olmak üzere 4 bölgede röntgen çekimleri muayene olduğunuz polikliniğe göre yapılmaktadır. Ayrıca Kezban Esat Diş Polikliniği'nde Panaromik Röntgen (Diş-çene röntgeni) çekimleri de yapılmaktadır.


Poliklinik Röntgen alanı nerededir?   r_video.PNG

Poliklinik röntgen  ana bina 0. katta bulunmaktadır.

Acil Röntgen alanı nerededir?   r_video.PNG

Acil röntgen ana bina 1. katta (bina yanı giriş katında) bulunmaktadır.

Kadın Doğum ve Çocuk Poliklinik Röntgen alanı nerededir?   r_video.PNG

Kadın doğum ve çocuk binası giriş kat görüntüleme merkezi içerisinde bulunmaktadır.

Çocuk Acil Röntgen alanı nerededir?   r_video.PNG

Kadın Doğum ve Çocuk binası giriş kat Çocuk Acil Servisi içerisinde bulunmaktadır.

Mustafa Kemal Semt Poliklinik Röntgen alanı nerededir?   r_video.PNG

Mustafa Kemal Semt Poliklinik -1. katta bulunmaktadır. 

Poliklinik röntgende ne tür çekimler yapılmaktadır?   r_video.PNG

X ışını ile gerçekleştirilebilecek direk çekimlerin tamamı yapılmaktadır. Poliklinik röntgende hastanede muayene olan erişkin polikliniklerinden gelen hastalara, mesai içinde servis hastalarına ve sağlık kurulundan gelen hastalara hizmet verilmektedir.

Poliklinik Röntgende röntgen çektirmek için ne yapmalıyım?   r_video.PNG

Muayene olduğunuz doktor bilgisayar üzerinden röntgen talebi yaptıktan sonra poliklinik röntgen sekreterliğine gelerek kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Sırası geldiğinde hasta, röntgen odasına alınmaktadır. Hastalarımız hastaneye gelirken giyimi kolay, metal ya da boncuk içermeyen kıyafetleri giymeleri tavsiye edilir.

Poliklinik Röntgende röntgen çektirdikten sonra sonuçları ne zaman alırım?   r_video.PNG

Dijital röntgen cihazları ile çalışıldığı için görüntü anında sistem bilgisayarlarına gönderilerek gideceğiniz doktor bilgisayarından görüntülenebilir.  Arzu edildiği takdirde hastalarımız  e-nabız    şifresiyle evdeki bilgisayarlardan ya da cep telefonlarından kendi sonuçlarına ulaşabilecek ve kendi cihazlarına görüntü ile raporlarını indirebilecektir.

Acil Röntgende ne tür çekimler yapılmaktadır?   r_video.PNG

Acil servisten ve mesai sonrası yatan hasta servislerinden gelen hastalardan istenilen direk röntgen çekimlerin hepsi gerçekleştirilmektedir. 

Acil Röntgende röntgen çektirmek için ne yapmalıyım?   r_video.PNG

Acil serviste muayene olduğunuz doktor bilgisayar üzerinden röntgen talebi yaptıktan sonra acil röntgene gelir. Sırası geldiğinde hasta, teknisyen tarafından röntgen odasına alınacaktır. Yatan hastalar için servis personeli hasta yönlendirmesi yapacaktır. Hastalarımız hastaneye gelirken giyimi kolay, metal ya da boncuk içermeyen kıyafetleri giymeleri tavsiye edilir.

Acil Röntgende röntgen çektirdikten sonra sonuçları ne zaman alırım?   r_video.PNG

Dijital röntgen cihazları ile çalışıldığı için görüntü anında sistem bilgisayarlarına gönderilerek gideceğiniz doktor bilgisayarından görüntülenebilir. Arzu edildiği takdirde hastalarımız  e-nabız 
şifresiyle evdeki bilgisayarlardan ya da cep telefonlarından kendi sonuçlarına ulaşabilecek ve kendi cihazlarına görüntü ile raporlarını indirebilecektir.