Cerrahi Onkoloji
01 Haziran 2023

                                                                                           Cerrahi Onkoloji


2016 yılında Cerrahi Onkoloji Uzmanı atamasıyla faaliyetine başlayan Cerrahi Onkoloji bölümümüz

15 Ocak 2021 tarihinde TUK kararınca kliniğimize Cerrahi Onkoloji Doçent ataması sonrası Eğitim Kliniği olarak kurulmuştur.2021 yılı YDUS sınavı ile Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi için uzman eğitimi almaya başlamıştır.

Kliniğimizde haftada 2 olmak üzere yılda ortalama 300 civarında kanser ameliyatı yapılmaktadır.2016 dan bugüne Cerrahi Onkoloji kliniğimizde 2000 civarında kanser ameliyatı yapılmıştır.

Hafta içi her Salı ve Perşemde günleri Cerrahi Onkoloji Polikliniği hizmeti  verilmekte olup,182 ve MHRS den direkt sevksiz randevu  alınabilmektedir.

Cerrahi Onkoloji Kliniğimizde haftada 1 gün endoskopi ,kolonoskopi,özefagoskopi işlemleri yapılmaktadır.

Kliniğimiz 7/24 zaman periyodunda acil ve planlı  kanser hastalarına sınırsız hizmet vermektedir.

Kliniğimizde başta özefagus kanseri,mide kanseri,kolon ve rektum kanserleri,anal kanal,safra kesesi ve safra yolu kanserleri,pankreas kanseri olmak üzere her türlü ilk tanı ve  tekrar etmiş kanser ameliyatları yapılmaktadır.

Ayrıca Cerrahi Onkoloji Kliniğimizde 2016 dan bu yana 400 ü aşkın ileri evre mide, apendiks, kolon, rektum, meme, periton kanserlerine yönelik Sitoredüktif Cerrahi ve Hipertermik İntraperitoneal Kemoterapi (CRS+HİPEC) ameliyatları yapılmak olup kliniğimiz yüksek volümlü bir kanser merkezidir.

Cerrahi Onkoloji Kliniğimizde  son teknolojik Basınçlı İntraperitoneal Aerosol Kemoterapi ( PİPAC) operasyonları gerçekleştirilmektedir.

 

İdari ve Eğitim Sorumlusu

Doç.Dr.Özgül DÜZGÜN   Cerrahi Onkoloji Uzmanı