Göğüs Hastalıkları
01 Mart 2022

Göğüs Hastalıkları

 

 

  Solunum sistemi  hastalıklarının ülkemizde ve dünyada  ne kadar yaygın olduğunu ve önemle üzerinde durulması gerektiğini biliyoruz.

Akciğerler beden sağlığımızın bütünlüğü ve yaşamın devamı için en önemli organlardır. Her canlı rahat nefes alabilmeyi yaşamı sürdürmekle eş tutar. Sağlıklı beden ve ruh sağlığı, sağlıklı akciğerlere sahip olmakla mümkündür. Artan sigara kullanımı ve çevre kirliliği ile birlikte solunum hastalıkları hızla artmakta, solunum hastalıkları önemli bir toplum sağlığı sorunu oluşturmaya devam etmektedir.

Özellikle de 2020 yılı içinde karşılaştğımız ve halen süreci tecrübe ettiğimiz Covid-19 pandemisinde tüm hastanemiz sağlık personeli ile birlikte  poliklinik ve acil başvurularında, servis ve yoğunbakım yatan hastaların tedavi ve takibi sürecinde ve de taburculuk sonrası  takiplerinin yapılmasında  göğüs hastalıkları  ekibi olarak yoğun gayretler  ile çalışarak hizmet verdik ve de  vermeye devam ediyoruz.

Göğüs hastalıkları uzman ekibimiz  akciğer hastalıklarının  önlenmesi iyileştirilmesi veya hafifletilmesi amacıyla halkımıza hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Hastanemizde 3 Uzman Doktor olarak poliklinik, konsültasyon, ve eğitim hizmetleri ile görev yapmaktayız .

Eğitim Görevlileri    

- Uzm.Dr.SEDEF KAYA  (İDARİ SORUMLU)

Uzman Doktorlarımız          

SedefKayaUzman HekimGöğüs HastalıklarıKlinik İdari Görevlisi
NurErikUzman HekimGöğüs Hastalıkları 
ŞeymaBaşlılarUzman HekimGöğüs Hastalıkları