Çocuk Hematoloji ve Onkoloji
07 Mart 2023

        

              WhatsApp Image 2023-03-07 at 15.47.42.jpeg

                                                                         ÇOCUK HEMATOLOJİ- ONKOLOJİ KLİNİĞİ VE ÇOCUK KEMİK İLİĞİ NAKİL ÜNİTESİ

 

Kliniğimizde çalışan hekimler

Suar Çakı Kılıç               Profesör Doktor- Eğitim görevlisi- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji

Funda Tekkeşin            Yan Dal Uzmanı- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji
Begüm Şirin Koç          Yan Dal Uzmanı- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji
Selime Aydoğdu          Yan Dal Uzmanı- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji

Dilek Ece                         Yan Dal Uzmanı- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji


Çocuk hematoloji ve onkoloji kliniğimiz 2016 yılında hizmete açılmış olup 2017 yılından itibaren yatan hastaların takip ve tedavisi yapılmaktadır. Çocukluk çağında görülen kansızlık, trombositopeni, hemofili gibi selim hematolojik hastalıklarla birlikte lösemi, lenfoma, beyin tümörleri gibi çocukluk çağı kanserlerinin tanı ve tedavi hizmetleri yürütülmektedir. Hastanemizde çocukluk çağı kanserlerinin tanı ve tedavisi birçok disiplinle işbirliği içinde gerçekleşmektedir.  Hastalarımızın gündüz muayenelerinin yapıldığı çocuk hematoloji, çocuk onkoloji, kronik hematolojik hastalıklar (hemofili, talasemi gibi) takip polikliniği, kemoterapi ve transfüzyon hizmetlerinin verildiği ayaktan tedavi ünitesi ve tek kişilik odalardan oluşan 15 yataklı Çocuk Hematoloji-Onkoloji servisimiz bulunmaktadır. Servisimizde 24 saat kesintisiz hasta takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Servisimizde çocuklar ve ailelere psikososyal destek sağlamak için sürekli bir psikoloğumuz mevcuttur.

Çocuk kemik iliği nakil ünitemiz 26.02.2019 tarihinde hizmete açılmış olup 10 yatak kapasitelidir. Ünitemizde İstanbul’dan, diğer şehirlerden ve yurtdışından başvuran  hastalara kemik iliği nakli yapılmaktadır. Nakil ünitemiz içerisinde terapötik aferez merkezimiz bulunmaktadır.   

Bölümümüzde çocuk hematoloji ve onkoloji alanında 1 öğretim üyesi, 4 uzman hekimle birlikte kanser ve kemik iliği nakli üzerine deneyimli hemşireler hizmet vermektedir.


Polikliniklerimiz:

              Çocuk Hematoloji-Onkoloji polikliniği: Hematoloji- onkoloji konsültasyonu istenen hastaların tanı, takip ve tedavi işlemleri yapılmaktadır.
              
Çocuk Onkoloji polikliniği: Ayaktan kemoterapi verilen ve kontrolleri devam eden hastaların takibi yapılmaktadır.
              
Pediatrik KIT polikliniği: Kemik iliği nakli (KIT) planlama aşamasında ve KIT yapıldıktan sonra hastaların takip ve tedavisi yapılamaktadır
              
Çocuk kronik hematolojik hastalıklar polikliniği: Hemofili, talasemi, aplastik anemi gibi tanılarla tedavileri ve kontrolleri devam eden hastaların takibi yapılmaktadır.