T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kalite Yönetim Birimi


                  Kalite Yönetim Birimi
DSC_0011(4).JPG

                                                                                                                                 

                                                                                                                                           

       2002 yılında Devlet Hastanesi olarak hizmete başlayan hastanemiz 2005 yılında Eğitim Araştırma Hastanesi statüsü kazanmış ve o günden beride hizmet çeşitliliğini ve kapasitesini artıran hızlı bir büyüme içine girmiştir. Hızla artan hizmet kapasitesini en iyi şekilde organize etmek için hastanemiz Kalite Yönetim Birimi Nisan 2007 tarihinde kurulmuş ve Ağustos 2008 de Uzmanlık Eğitimi ve Sağlık Hizmetleri Sunumunu kapsayan ISO 9001 - 2000 standartlarını karşıladığına dair sertifika ile belgelendirmiştir. Ağustos 2009 tarihinde ise ISO 9001- 2008 belgesini almıştır. 

Kurulduğu tarihten beri sağlıkta kalite standartlarını hastanemizde en iyi biçimde uygulamaya çalışan kalite yönetim birimimiz yeni hizmet binasının açılması ve hastane kapasitesinin 2 katına çıkarılması ile sadece ulusal değil uluslar arası kalite standartlarını yakalamayı ve ötesine geçmeyi hedeflemektedir. Birimimiz 2016 yılından beri sağlıkta kalite standartlarına uyumun bir adım daha ötesine geçmiş ve uluslararası tanınırlığı olan Sağlıkta Akreditasyon Standartlarını ve Yalın Hastane Felsefesini hastanemizde yüzde yüz uygulanır hale getirmek için çalışmalarına başlamıştır.  

Her birim için belirlenen Kalite Birim Sorumluları ile koordineli olarak çalışan birimimiz Kalite Yönetiminde tüm çalışanların katılımı ve Yönetimin desteği olmadıkça etkili ve etkin bir kalite sisteminin kurulamayacağının bilincinde olarak çalışanlarımız ve hastane yönetimi ile işbirliği içinde kalite hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadır.


Dr.Nurgül OSMANBEYOĞLU BEKTEMUR
Kalite Yönetim Direktörü   
 
           


 

 IMG_7995(3) - Kopya.JPG


KALİTE YÖNETİMİ BİRİM SORUMLUSU

Havva ÇATAK

Hemşire

IMG_7976(3).JPG

 

 

KALİTE BİRİMİ ÇALIŞANI

Şükriye Şule ÇETİN

Hemşire

IMG_7979(1) - Kopya.JPG

 

KALİTE BİRİMİ DÖKÜMANTASYON SORUMLUSU

Ramazan ÇUBUK

Sekreter