Neyi Nasıl Yaparım
26 Mart 2018

                  Neyi Nasıl Yaparım?


 


 

1-      POLİKLİNİĞE MÜRACAAT

Poliklinik Hizmetleri Hastanenin Ana Bina ,Çocuk Hastalıkları ve Kadın Doğum Hastanesi ve  Ek Hizmet Binasında 08:30-12:00 ve 13:00-16:30 saatleri arasında verilmektedir.

 ANA BİNA  A-BLOK POLİKLİNİKLERİ

A Blok Zemin Katta: Laboratuvar

ANA BİNA C BLOK POLİKLİNİKLERİ VE KLİNİKLERİ

C Blok Zemin Kat:

Kulak Burun Boğaz, Gögüs Hastalıkları , Ortopedi polikliniği ve servisi, Nöroloji, Üroloji polikliniği ve Servisi ,Psikiyatri  ,Anestezi Polikliniği

C Blok -1.Kat:

Beyin Cerrahi, Kardiyoloji, Enfeksiyon, Dahiliye, Plastik Cerrahi, Genel Cerrahi,  Psikiyatri,Göğüs Cerrahisi

C Blok 1.Kat:

Gastroenteroloji poliklinikleri,Endoskopi Ünitesi, Kulak Burun Boğaz Kliniği,Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği

C Blok 2.Kat:

Yenidoğan Yoğun Bakım,Noröloji servisi, Gasatroenteroloji servisi,İç Hastalıkları Servisi

C Blok 3.Kat: Kadın ve Doğum Hastalıkları servisi

ANA BİNA F BLOK POLİKLİNİKLERİ

F Blok -1. Kat:

Göz Servisi ,Göz Ameliyathanesi ve Göz  Poliklinikleri

EK BİNA A BLOK POLİKLİNİKLERİ

A Blok 1.Kat :

Fizik Tedavi Polikliniği ve Rehabilitasyon,Fizyoterapi ve Tedavi Salonu

A Blok 2.Kat :

Aile Hekimliği, Dermatoloji, Kalp Damar Cerrahisi,Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon,Radyasyon Onkolojisi,Akapuntur Polikiliği

2- RANDEVU VE MUAYENE

A)       RANDEVU ALMA

Hastanemiz Polikliniklerine MHRS sistemi üzerinden www.mhrs.gov.tr veya ALO 182 no’lu telefon numarasından randevu alabilirsiniz.

Gastroenteroloji Polikliniği'ne her gün 20:00 - 22:00 saatleri arasında 0216 656 56 56 Telefon Numarası ile randevu verilebilmektedir.

İnternet veya 182 üzerinden aldığınız randevu saatini, ilgili Polikliniğinin Hasta Kayıt Görevlisine en az 30 dakika önce kimliğinizle gelerek onaylatmanız gerekmektedir.

Hasta Kayıt Görevlisi, size, muayene saati, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim  Sistemi (HİS) numarası bulunan bir fiş verecektir.

Muayene olunacak Uzman Hekimin monitöründe adınız, soyadınız ve muayene saatiniz yazılı olacaktır. Sistem buna göre düzenlenmiş olup, verilen saatten önce muayene olabilmeniz mümkün değildir.

Bekleme süresinde, gerektiğinde Uzman Hekimden ziyade Hasta Kayıt ve yönlendirme Görevlisi ile iletişim sağlamanız gerekmektedir.

Uzman Hekim, muayene sonrası gerekli tetkik ve tahlilleri Hastane İşletim Sistemi (HİS) üzerinden, istemektedir.

Uzman Hekimin istediği tahlilleri (Kan ve İdrar)

  Yetişkinler    :Ana Bina 1. Kat C blok da   bulunan Laboratuarda,

  14 yaş altı çocuklar   Yeni açılan Çocuk Hastalıkları Hastanesinin  zemin katında Laboratuarda yaptırabilirler.

B)      MUAYENE OLMAK

*  ­­Sabah muayeneleri 08:30, öğlenden sonra muayeneleri 13:00'da başlamaktadır.

*  Hasta Kayıt Görevlisi 07.30’da muayene sırası için kayıt hizmeti vermeye başlamaktadır.

* Hasta kayıt Görevlisine hasta kimliğiyle başvurulması gerekmektedir.

*  Hasta Kayıt Görevlisine müracaat ettiğinizde, size; muayene saati, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim Sistemi (HİS) numarası bulunan bir fiş verecektir.

*  Muayene olunacak Uzman Hekimin monitöründe adınız, soyadınız ve muayene saatiniz yazılı olacaktır.  Sistem buna göre düzenlenmiş olup, verilen saatten önce muayene olabilmeniz mümkün değildir.

* Bekleme süresinde, gerektiğinde Uzman Hekimden ziyade Hasta Kayıt ve yönlendirme görevlisi ile iletişim sağlamanız gerekmektedir.

* Uzman Hekim, muayene sonrası gerekli tetkik ve tahlilleri Hastane İşletim Sistemi (HİS) üzerinden, istemektedir.

* Müracaat edilen bölümdeki Kayıt Görevlisi, Laboratuar tetkikleri (özel bazı tetkikler hariç), Radyoloji Tetkikleri; MR, USG, Doppler,  IVP, Mamografi, Tomografi, EMG, EEG vb. Gastroentoloji Tetkikleri; Gastroskopi, Kolonoskopi, Rektosimiloskopi için randevu tesis etmektedir.

* Tetkik ve tahlillerinizin yazılı sonuçlarınızı hastanemiz web sitesi, ana sayfasında yer alan Laboratuar Sonuçları kısmından, T.C Kimlik Numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Laboratuar sonuçları ve Tetkikin filmini (görüntüsü) ise, Otomasyon sistemi üzerinden muayene olduğunuz hekimin sisteminde görüntülenecektir. 

* Uzman Hekim tarafından İlaç kullanım Raporu uygun görülen hastalara, hekimin ilaç raporunu düzenlemesinden sonra hasta kayıt sekreterleri tarafından e-reçete numaraları  verilerek ilaçlarını almaları için yönlendirilirler.

  C) KONTROL MUAYENESİ

* Kontrol Muayenesi, Uzman Hekim tarafından istenen tetkik ve tahlillerin sonuçlarının yine kendisi tarafından değerlendirilerek ileri tedavinizin planlanması sürecidir.          

* Muayine olunan bölüme 10 gün içerisinde müracaat edilmesi halinde yeniden randevu almaya gerek yoktur. Hasta kayıt sekreterinden alacağınız kontrol fişi ile kontrol muayeneniz sağlanacaktır.

* Kontrol Muayenesi olunması için de yine muayene olunacak bölümdeki Hasta Kayıt Görevlisine müracaat ederek kontrol fişi (üzerinde muayene sıra numarası, muayene olunacak Uzman Hekim, muayene olacak hasta adı, soyadı ve hastanın Hastane İşletim Sistemi (HİS) numarası bulunan)  çıkarılması gerekmektedir.

* Ayrıca, Uzman Hekim tarafından istenen tetkik ve tahlil sonuçlarınızı, hastanemiz web sitesi, ana sayfasında yer alan Laboratuar Sonuçları kısmından, T.C Kimlik Numaranızı girerek öğrenebilirsiniz.

* Bekleme süresinde gerektiğinde Uzman Hekimden ziyade ilgili bölümdeki Hasta Kayıt ve yönlendirme Görevlisi ile iletişim sağlamanız gerekmektedir.

* Uzman Hekim tarafından İlaç kullanım Raporu uygun görülen hastalara, ilgili bölümün Hasta Kayıt Görevlilerince e-reçete numaraları verilerek ilaçlarını almak üzere yönlendirilmektedir.